Čo je vlastne dekoračný kameň?

Dekoračný kameň môžete poznať aj ako umelý kameň alebo obkladový kameň. Používa sa na obklady fasád a stien, čiže v exteriéri, no svoje miesto postupne zaujíma aj v interiéroch. Obložiť sa ním dajú krby, stĺpy, steny alebo iné stavebné prvky v byte. Kameň dokonale osvieži celý vzhľad, pretože doň vnáša prírodu. Vďaka rozličným motívom a farbám sa dá dokonale zladiť s vaším nábytkom a naštýlovať presne podľa potreby. Popularita kamenných obkladov narástla práve s príchodom umelého kameňa. Je podstatne lacnejší ako kameň prírodný, ľahšie sa s ním manipuluje a takisto sa ľahšie zháňa. 

 

 

Zloženie:

Pri umelom kameni je dôležitý najmä postup jeho výroby - ten totiž zaručuje výslednú kvalitu. Kameň je odlievaný z vibrovaného betónu, vďaka čomu je pevný a nie sú v ňom bublinky. Betón je kvalitný a na mraze nepopraská. Následne je zafarbovaný alebo lakovaný - vždy podľa typu alebo požiadavky zákazníka. Moderné technológie zaručia, že sa farba časom neotiera alebo nebledne. Aby umelý obkladový kameň naozaj vyzeral ako prírodný, používajú sa prepracované odliate formy. Tie sa odlievajú z profilov pravých prírodných kameňov, vďaka čomu sa docieli vzhľad verne kopírujúci prírodný kamenný profil.

 

 

Prečo sa rozhodnúť pre umelý dekoračný kameň?

  • Prvý dôvod je určite estetický. Umelý kameň je imitáciou prírodného kameňa. Je takmer na nerozpoznanie od originálu, ba čo viac. Ponúka moderné vzory, lakovania a farby, takže je možné nakombinovať ho presne podľa vášho vkusu.
  • Umelý kameň je lacnejší ako prírodný. Práve cena je element, ktorý rozhoduje takmer v každej domácnosti. Chcete mať pekné a moderné bývanie, ale za rozumnú cenu? Betónový kameň vám zaručí oboje!
  • Dostanete toľko kameňa, koľko potrebujete a v takej farbe ako chcete. Ak hľadáte vhodné kamene v prírode, nemáte záruku, že ich bude dostatok. Ani firmy predávajúce klasické kamene vám nezaručia, že budú mať v ponuke toľko metrov štvorcových kameňa, koľko potrebujete. Keďže umelý kameň sa vyrába na mieru pre zákazníka, nebude vám na stene chýbať ani jeden dielik.
  • Kameň na stene vydrží dlhšie ako tapety. Tapety sa síce stali v poslednej dobe veľkým hitom, kameň má však podstatne dlhšiu životnosť. Je mrazuodolný, oteruodolný a kedykoľvek si ho viete premaľovať na farbu, akú potrebujete a to priamo na stene. Ak vymeníte nábytok v izbe, kameň s ním zladíte. Tapetu by ste však museli strhnúť a kúpiť nanovo.
 
  • Kameň na stene nepracuje, držia na ňom aj poličky. Kameň sa správa ako stena, pokojne naň viete zavesiť poličky, obrazy, rámiky a podobne. Nemusíte mať strach, že by vám niečo spadlo. Naša odborná montáž vám zaručí profesionálne nalepenie kameňa na každý typ povrchu.
  • Obkladový kameň je možné dať aj na zateplené povrchy. Táto informácia je dôležitá najmä vtedy, keď chcete kameňom obložiť svoje domy alebo chaty. Spolu s vami vyrátame presne metráž, ktorú potrebujete a tak vám doma neostane balenie "nepotrebného" kameňa.
  • Umelý kameň je slovenský výrobok s certifikátom. Je to kvalitný kameň za rozumnú cenu. Navyše ide o ekologicky neškodný výrobok.
  • Umelý kameň na obklady máme skladom. V prípade odberu väčšieho množstva vám zaistíme čo najskoršiu dobu dodania. Okrem objednania kameňa vám kameň vieme aj dopraviť a nainštalovať.